Metin2 VDS Sunucu kiralama

Merhaba değerl yenipvpler.net takipçileri bu blogumda sizlere metin2 sunucu kiralama işlemlerinden bahsedeceğim. Metin2 bildiğiniz üzere düşük boyutlarda ve kolay kurulabilecek bir oyun, günümüz oyunlarının alt seviyesinde bile diyebiliriz ancak tabi ki oyun oynaması zevkli ve bir o kadarda heycan verici, gelelim oyunumuzun sunucu işlemlerine iyi bir sunucuda aranan en büyük özelliğin ram olduğunu sanan arkadaşlarımız var. Ram tabi ki sistem belleğidir ve sunucda önemli bir yer tutar evet, ancak baktığımız zaman sunucuda ilk olarak bakmanız gereken parça işlemcidir. İşlemci yani CPU bilgisayarın işlem hızını ele alır yani günmüzde intel i5 ve i7 işlemciler arsında bile hız farkı fazlayken sunucularda bu olaya bakmamak mümkün değil malesef dilerseniz benim gözümden sıralamayı sizlere aktarayım önce bakmanız gerekenler;

 1. İşlemci Modeli
 2. Ram
 3. HDD - Harddisk
 4. Bandwith (Trafik)

İşlemciden sonra sistemin belleğini yazma hızını belirleyen bilgisayar parçası ram'dir. Bunu yabana atamayız ardından size tavsiyem HDD yerine yani bildiğimiz sata harddiskler yerine SSD diskine sahip yazma hızı çok yüsek olan kaliteli sunucularda bulunan diskleri kullanmanızdır. Trafik ise sunucuda bulunan giriş çıkış ve paket veri kullanımını etkileyen ana faktördür. Buna çok önem göstermeliyiz. Sınrsız olmazsa sunucu paket veri aşımında kapanabilir ve işlem yapmayabilir. Bu konuda rahat olabilirsiniz çünkü çoğu firma VDS serverlarda trafik limitini sınırsız tutmaktadır. Ama yinede sizin sormanızı tavsiye ediyorum. 

Genel olarak sunucu parçalarımızın bu şekilde olması gerekiyor. Benim size önerim çok bir metin2 pvp açacaksanız abartıya kaçıpta 16 GB - 32 GB ram'li E5 işlemcili sunucu almanıza gerek yok çünkü konunun başındada dediğim gibi düşük boyutlara sahip bir oyun olduğu için sandığınız kadar güçlü bir işlemciye gerek yoktur. Ama ben profesyonelim açtığım her oyun 1500 - 3000 arası oyuncu alıyor diyorsanız paraya kıyp kaliteli bir sunucu alın çünkü 3000 kullanıcı gerçekten sunucuyu çok zorlayabilmektedir. 

Bazı arkadaşlarımız orta dereceli bir pvp'ye kişisel metin2 sunucu almak istediğini belirtiyor bununda farkındayım yeri gelmişken bunuda açıklayalım özel metin2 sunucu nasıl alınır ? Diyenler için bir açıklamam olacak öncelikle ideal bir vds sunucu nasıl olmalıdır diyorsanız özellikleri bu şekilde olması yeterlidir. 

 • İntel Xeon E5 2620
 • 6 Çekirdek 
 • 4 GB Ram 
 • 2.50 CPU hızı
 • 64 bit CPU 
 • Raid: 0/1/5/10 (6Gb/s)
 • Port Hızı 1 Gbit
 • Hat hızı 500 MBit/s
 • Trafik Sınırsız 
 • Lokasyon tercihen: Türkiye 

Bu şekilde bir sunucu size 1000 online 'a kadar götürebilecek bir metin2 oyunu sunabilir. Bazı arkadaşlarımız lokasyonu Fransa veya Amerika alıyor ancak bu kesinlikle yanlış birşey Türkiye lokasyon alırsanız kasma ve lag sorunları yaşamazsınız mesafe ne kadar yakınsa o kadar iyi gözüyle bakın olaya, evet genel hatlarıyla sunucumuz bu şekilde olmalı gelelim nereden metin2 sunucu alınır sorusuna 

Metin2 Pvp için sunucunuzu isimtescil, natro, yöncü, sadecehosting, ttnetdc, linedc gibi birçok sayabileceğim firmadan alabilirsiniz üstelik çoğu kurumsaldır ve Türkiyedeki 1000 + Serverin çoğu bu firmalar ile çalışmaktadır. Kişisel bir hesap açıp FreeBsd işletim sistemine sahip bir VDS siparişi vermeniz yeterlidir. Daha sonra Youtube aracılığında yapılan video anlatımlarıyla veya Google yardımıyla FreeBsd 'ye nasıl Metin2 pvp server kurabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Yapamadığınız veya yardımcı olmamı istediğiniz herhangi bir konuda aşağıya yorum bırakırsanız yenipvpler.net ailesi olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. 

Okunma: 2407891      Tarih: 27.07.2015      Etiketler: metin2 sunucu , pvp vds kiralama ,

YorumlarMetin2 Pvp Serverler

Metin2 Pvp Serverler Türkiyede son yılların modası olmuş olan metin2'nin özelleştirilmiş versiyonudur. Pvp Serverlar ile kendi serverlerinizi yaratabildiğiniz gibi kendi düzeninize göre bir oyun kurgulayabilirsiniz. Bizde moda olmuş olan Metin2 Pvp oyunlarını sizlere tanıtmak ve sizleri bu tip oyunlarda oynatmak için server tanıtımı yapmaktayız. Sitemizde Sadece Metin2 değil Silkroad ve Knight Pvp Serverler tanıtımları gibi birçok online oyunun tanıtımıda yapılmaktadır. Sizde Pvp Serverlar ekleyerek sitemizin gelişmesine ve büyümesine katkıda bulunabilirsiniz. Sitemiz her daim yenilenen güncel pvp serverler yayınlanmaktadır.

Hakkımızda | Gizlilik | Pvp Serverler | Metin2 Pvp | Metin2 Pvp Serverler | Pvp Server Tanıtımları | Metin2 Reklam | Pvp Serverler