Savaşçı mı, Sura mı?

Genelde herkes pvp serverler için veya resmi metin2 oyununda savaşçı mı? Sura mı? Sorusuna düşünmeden atalayıp "sura" der ancak tamamen yanlış bir düşünce olduğunu sizlere bu blogumuzda aktaracağız.

Genel olarak surayı kara büyü ve savaşçıyı ise bedensel becerili karkaterler olmak üzere örnek verirsek pvp serverlerde genelde bu iki becerili karakterler daha yoğundur. Sura karkaterinin büyülü vuruşlar yapabilmesi onu bir adım öne taşıyan etmendir. Yani elinde ki silah haricinde ekstra olarak büyü kullanıyor buda savaşçı ve diğer karakterler için otomatik olarak büyüye karşı dayanıklılık istiyor çoğu karakter ise genel olarak kılıç savunması vs yapıyor büyüye karşı dayanıklılık üstelik her itemde eklenebilir bir efsun olmadığından bir açık kalıyor böylece sura size daha güçlü bir karakter gibi geliyor. Bunların yanı sıra bildiğiniz gibi suraya zeka skiller açısından gerçekten iyi gidiyor bu yüzden zeka ile savaşçıya olan üstünlüğünü iki kat arttırıyor sura çünkü hiçbir bedensel savaşçı statüsüne "zeka" puanı basmıyor böylece zeka kısmında ki açıklık suranın avantajına oluyor.

Peki savaşçıyı nasıl güçlü yaparız diyenler olacaktır elbette hemen bu formüle göz atalım; Savaşçı karakteri bedenselde statüler her ne kadar suradan yana olsa da item ve efsunlar konusunda şanslı bir karakter "delici vuruş şansı" efsunu herşeyi değiştirebilecek güçte bir efsun genel olarak biz bedensel kullanıcıları hep "Kritik vuruş şansı" efsununu ön plana atmaktayız her itemimize kritik eklemeyi tercih ediyoruz bu yanlış birşey aslında Kritik yerine delici vuruş şansı eklerseniz kesinlikle ve kesinlikle daha başarılı vuruşlar yaparsınız.

 

 

 

Savaşçı ve Sura ws atarsa ?

 Evet merak konularından biride bu öncelikle savaşçı karakteri "zehirleme" şansını kullanırsa suraya belirli aralıklarla negatif etki yaratacaktır. Bunun yanında savaşçıların en sevdiği özelliklerden biri olan "sersemletme şansı" bir surayı sersemlettiğinizde örneğin karanlık küre atarken sersemletirseniz, ws'nin gidişatını tamamıyla elinize alırsınız çünkü karanlık küre bir anda size 2k veya 3k HP zarar verebilir, skill boşa çıkarmış ve 2-3 K cebinize koymuş olabilirsiniz. Yine savaçı için en başında bahsettiğimiz delici vuruş özelliği ile 1k vurduğunuz kılıçla 3k vurma şansı yakalayabilirsiniz. Savaşçı için en yüksek %85 delici efsunu getirebilirsiniz %20 kolye, %15 silah, %15 kalkan gibi getirerek %85 'e tamamlayıp delici vuruş şansıyla bir surayı alt edebilirsiniz. Ancak bir sura kritik vuruş şansı yakalarsa özellikle karanlık küre becerisini kullanarak kritik vurabilirse sizi kolaylıkla baş aşağı edebileceğini söyleyebilriim kritik vuruş yönünden sura karakteride kesinlikle yabana atılmayacak bir karakterdir. 

Genel olarak: Savaşçı karakteri kasılmak için çok iyi bir karakter wslik bir server oynuyorsanız Sura karakteri şüphesiz ki savaşçıdan üstün bir karakterdir wslik server'da suralara karşı başa çıkmanız biraz zor olacaktır. Ancak emek serverler'de durum tam tersidir. Sura kasması zor bir karakter olduğu için kolayca kasıp yüksek levele getirene kadar bir savaçı sizden daha üstün olacaktır. Bu konudada oyunun bariz bir dengesi olduğunu söyleyebiliriz. 

 

Okunma: 2401839      Tarih: 09.11.2015      Etiketler: savaşçı vs sura , savaşçı mı , sura mı ? , pvp serverler ,

YorumlarMetin2 Pvp Serverler

Metin2 Pvp Serverler Türkiyede son yılların modası olmuş olan metin2'nin özelleştirilmiş versiyonudur. Pvp Serverlar ile kendi serverlerinizi yaratabildiğiniz gibi kendi düzeninize göre bir oyun kurgulayabilirsiniz. Bizde moda olmuş olan Metin2 Pvp oyunlarını sizlere tanıtmak ve sizleri bu tip oyunlarda oynatmak için server tanıtımı yapmaktayız. Sitemizde Sadece Metin2 değil Silkroad ve Knight Pvp Serverler tanıtımları gibi birçok online oyunun tanıtımıda yapılmaktadır. Sizde Pvp Serverlar ekleyerek sitemizin gelişmesine ve büyümesine katkıda bulunabilirsiniz. Sitemiz her daim yenilenen güncel pvp serverler yayınlanmaktadır.

Hakkımızda | Gizlilik | Pvp Serverler | Metin2 Pvp | Metin2 Pvp Serverler | Pvp Server Tanıtımları | Metin2 Reklam | Pvp Serverler